Castello di Azzurro
Principato dei Mari Fortissimi
NEWS | CHAMBERS | MAP | PHOTOS | VISA| JOIN US| BLOG| FAQ 

 

ambasciata del principato
via Roma 30
18031 Bajardo (IM)
Italia

sovrano
x.halvorCosa mangiamo dal 1 aprile :

4 banane, ravanello, piselli
5 lattuga, ciliega, ribes, fave
6 nespole, fragole, zucchini
7 meloni, susini, pesce, amarene
8 mora, mele, mandorli, pommodori, cetrioli
9 meloni, pere, ficchi
10 nocci, uva, cacchi
11 castagne, melograno
12 olive, kiwi
1 pompelmo, arancie
2 maracuja, limoni
3 cavolfiori, carciofi

Ksiestwo Wichrowych Mórz jest organizmem panstwowym, monarchicznym, niekonstytucyjnym.

Jestesmy bytem suwerennym, nie sluzymy nikomu, poza samymi sobie nawzajem i zwyklym ludziom w slusznych sprawach. Nie stoi za nami zadna organizacja, zadna religia, zadna toksyczna ideologia i to sie nie zmieni. Powstalismy jako zapelnienie pustki w sklóconej i podzielonej przestrzeni publicznej, wyczekiwane przez szlachetnych, wiernych wysokim etycznie idealom ludzi, którzy chca miec liczaca sie reprezentacje, a nie byc zdanymi na laske i nielaske systemu wyzysku i kontroli w postaci korporacyjnych panstw, których celem sa podzialy, a nastepnie maksymalizacja zysku za cene niewoli, nedzy a czasem i smierci swoich obywateli.

Nie walczymy o supremacje, ale jestesmy sola tej ziemi, która nie da sie wyniszczyc, ani zmarginalizowac.

Nie komplikujemy prostych spraw, dlatego nie mamy wielu skodyfikowanych praw, poza prawem naturalnym do samostanowienia, do obrony i do swobodnego korzystania z tego, co daje przyroda w harmonii z nia i innymi istotami zywymi, przy zachowaniu prawa niekrzywdzenia innych (staraj sie nie czynic tego, czego sam nie chcialbys otrzymac) i kilkoma drobnymi ponizej:

Chcac korzystac z dobrodziejstwa bycia naszymi poddanymi i ochrony od systemu mozecie zrobic to na trzy sposoby:
 • aplikowac o wize turystyczna, czyli prawo pobytu w ksiestwie
 • aplikowac o prawo czasowego pobytu, w przypadku gdy bywacie tu regularnie, idealy ksiestwa sa Wam bliskie i chcecie nas wspierac w ramach swoich mozliwosci, czyli zostac naszymi sojusznikami
 • aplikowac o obywatelstwo, czyli prawo stalego pobytu - osiedlenia sie pod parasolem naszych praw - w przypadku, gdy jestescie wierni wszystkim idealom ksiestwa oraz uznajecie prace na rzecz naszej spolecznosci jako rzecz nadrzedna wobec sluzenia innym podmiotom panstwowo gospodarczym, takim jak panstwa-korporacje, systemy, religie.
Co oznacza punkt trzeci? Jezeli jestes tu tylko wtedy, gdy akurat masz wakacje, to obywatelstwo nie jest dla Ciebie. Obywatele sa tu na stale (co nie znaczy, ze musza siedziec na naszej górce), maja gdzies w okolicy swoje centrum interesów zyciowych, nie sluza w sensie podleglosci podmiotom zewnetrznym i ciazy na nich obowiazek obrony ksiestwa przed zakusami matriksa zarówno ideologiczny jak i ekonomiczny. Ten punkt juz wzbudzil kontrowersje wczesniej, wiec wyjasniam, skad tu sie wzial. Wyobrazcie sobie przypadek, ze pobliski najezdzca, chce zniszczyc KWM, a Wy umówiliscie sie w wiekszosci z nim na prace. Przyszlo do obrony i ksiestwo upadlo, bo Wy dziwnym zbiegiem okolicznosci nie dostaliscie zgodnie wolnego... W ten sposób mozna byloby nas latwo rozbic, a my mamy byc jednoscia w wielosci. Dlatego obywatele KWM nie moga miec zewnetrznego zwierzchnictwa. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, albowiem pek traw nie jest latwo zlamac. Nie jestesmy podmiotem gospodarczym i nie maksymalizujemy zysków, ani sily za cene naszych wartosci, nie jestesmy tez organizacja wyznaniowa, nie definiujemy tego, w co macie wierzyc, ale jezeli w mysl Waszych przekonan religijnych lub chciwosci bedziecie niszczyc innych ludzi, to jest to nie do przyjecia.

Nie jestesmy ortodoksyjni, bo kazdy z nas popelnia bledy, ale bedac w familii KWM Wasza postawa prezentujecie nasze idealy swiatu i to jest istota naszej panstwowosci, a nie paszport i przynaleznosc, lub poddanstwo, bo macie sluzyc nie mi, czy swiadczyc mi jakies uslugi, tylko sobie nawzajem, w szczególnosci:
 • wzorowa postawe moralna w duchu idealów ksiestwa, lojalnosci spolecznosci i szeroko pojetego dobra jej wszystkich czlonków
 • nienaganna wiernosc swoim wspólmalzonkom
 • wychowanie dzieci w duchu poszanowania idealów ksiestwa:
  • KONSEKWENCJA/DYSCYPLINA
  • EMPATIA
  • RACJONALIZM/ROZSADEK
  • PRACA NA ZIEMI
  • PLURALIZM/TOLERANCJA


Copyright © 2012 Wojciech Marchaj


17 powodów dla których daliśmy nogę na Rivierę dei Fiori:


1. wino tańsze niż chleb
2. rośnie tu wszystko, poza palmą kokosową i ananasową
3. sześć rodzajów lodów orzechowych
4. z góry widać lazurowe wybrzeże
5. po przeciwległej stronie doliny Bussana Vecchia, gimby nie znajo
6. po ogrodzie buszują zielone legwany
7. ziemia rolna wokoło nie przekracza cenowo używanego samochodu i nie ma za nią podatku
8. na festiwal do Cannes mamy 70 km
9. nikomu nie przeszkadza jeżdżenie na polskich blachach
10. czereśnie same suszą się na drzewach
11. żaden służbista nie przywali się, że śpisz na ławce, albo przeszedłeś na czerwonym świetle
12. na tor uliczny Formuły I w Monaco 50 km
13. jedna z najlepszych oliw z oliwek na świecie
14. miejscowa policja ma mundury skrojone przez Armaniego i taką też ogładę
15. woda jest za darmo
16. w jednym kadrze chwytasz: ciepłe morze, palmę i ośnieżony szczyt
17. w ogóle z zimą jest tutaj jak z optymalną imprezą - możesz zajść na nią w kapciach, ale nie odbywa się u ciebie w domu